אודות

                                                                 

חברת ” G.R.E” מתמחה ביזמות ופיתוח נדל”ן ביוון.

לאור המשבר הכלכלי העמוק בו נמצאת יוון בתקופה האחרונה, השינוי הגיאופוליטי במזה”ת ולאור העלייה הקיצונית במחירי הנדל”ן בישראל רואה החברה חלון הזדמנות היסטורי בו היא משתפת את לקוחותיה .

צוותנו משלב מומחים משתי המדינות שבעזרתם תוכלו להגשים את מטרותיכם על הצד הטוב ביותר.

“G.R.E” החברה הוותיקה בארץ ופועלת למעלה מ 15 שנים בהקמת פרוייקטים ביוון .

לחברת  “G.R.E” מומחים שילוו אותך לאורך כל הדרך. מתווכים, עו”ד,  ארכיטקטים, מהנדסים קבלנים, חברות ביטוח וחברות ניהול  המספקות את כל צרכיכם במהלך תכנון הפרויקט , לפני ואחרי הרכישה , ויוודאו כי ההחלטות שתיקחו הינם הטובות והנכונות ביותר עבורכם.

תחת הכובע של  “G.R.E” ישנה חברת תיירות אשר שולחת למעלה מ 5,000 תיירים בשנה ליוון ועוזרת לציבור לקוחותיה בהשכרת נכסיהם, הכל בניהול תחת קורת גג אחת.

על דגל החברה מתנוססים ערכים כמו מקצועניות ,הקשבה, אמון, יכולת חשיבה וניסיון  וקשרים ממונפים עם כל בעלי המקצוע הדרושים .

החברה מעניקה יחס אישי לכל אחד מלקוחותיה, ליווי צמוד, ושרות נבון וחכם ביותר בכל הקשור לקניית נכס מקרקעין ביוון
כאזרח ישראלי.

פיתוח פרויקטים ,השקעות מניבות, מלונות, ווילות, דירות, קומפלקסים, אדמות פרטיות , איים פרטיים ופיתוח עסקי, הינם רק חלק ממה שיש לחברה להציע  – תוך הקשבה לדרישות ורצונות הלקוח.

החברה משווקת בלעדית בישראל מלונות, וילות ואטרקציות באי לפקדה וסביבתו ותומכת תיירותית בהשכרת הנכס שלכם אם ישנו צורך בכך.

בבעלות החברה בית מלון באי לפקדה שנבנה כאחד מתוך מספר רב של פרויקטים .

נשמח לצרף אותך לרשימת הלקוחות , וללוות אותך את כל הדרך להגשמת חלומך.

 

 

מתוך כתבה בכלכליסט (אוקטובר 2011):

לכתבה המלאה לחץ כאן

יוון

מחירי הנדל”ן ביוון אמנם נמצאים בירידה בשלוש השנים האחרונות, אבל מי שינסה לחפש מציאות במקומות מבוקשים כמו באיים סנטוריני, כרתים או מיקונוס, ודאי יתאכזב לגלות נכסים שלא יורדים מ־8,000 יורו למ”ר ויכולים לטפס גם עד לכ־20 אלף יורו למ”ר. המחירים על נכסים אלה אמנם ירדו בכ־40% בשלוש השנים האחרונות, ואנשי נדל”ן מקומיים מעריכים כי רכישות באזורים אלה יהפכו כדאיות ברגע שהשוק יחזור למצב תקין; אבל משקיעים רבים מעדיפים כיום לתור אחר האופציות הזולות יותר במקומות שנמצאים בפיתוח, עבור פוטנציאל השבחה גבוה יותר.

עידן סרוסי, איש עסקים ישראלי שבבעלותו חברת GRE המתמחה בתיווך וייעוץ בתחום הנדל”ן ביוון, הגיע לפני שלוש שנים מלונדון ליוון בניסיון למצוא קרקע לבניית מלון. החיפוש כלל קרקעות גם בישראל, אבל מהר מאוד הוא הבין כי מחירי הנדל”ן בארץ כבר נמצאים הרחק מהישג ידו. החיפוש אחר קרקע זולה הביא אותו לאי לפקאדה במערב יוון במחוז איפרוס. האי נמצא במרחק של חמש שעות נסיעה משדה התעופה באתונה, והוא אף מחובר ליבשה בגשר כך שניתן להגיע אליו ברכב. האי אף מושך אליו בעלי ממון בגלל המיקום שלו על מסלול שיט עתיק.

לדברי סרוסי, לאי יתרונות רבים, כמו למשל החוף פורטו קציקי שנחשב לאחד החופים היפים ביותר באירופה, ואף הביא את משפחת רוטשילד להשקיע בפרויקט באזור. למרות היתרונות הרבים של האזור, מחירי הנדל”ן בו נמוכים מאוד בהשוואה למחירים באיים המוכרים יותר ביוון. “אנחנו מוכרים בתים ישנים במחירים שנעים בין 45 ל־100 אלף יורו ובתים חדשים ב־150–200 אלף יורו. יש כאן גם קרקעות שמיועדות לבניית מלונות סביב 140–150 אלף יורו ל־2 דונם. אלו מחירים שאי אפשר לדבר עליהם בארץ בכלל. המקום נמצא בתנופת פיתוח, אבל אני מאמין שבעוד כמה שנים המחירים פה יהיו מפלצתיים, ולא ניתן יהיה להשיג קרקע בכלל”, הוא אומר.

סרוסי אמנם מאמין כי המחירים נמצאים בדרך למעלה, אבל לא בטוח שזה ישכנע את המשקיע הישראלי החשדן על רקע החדשות שמגיעות מכיוון הכלכלה היוונית. קונסטנטינוס רוקופילוס, בעלים של חברת הבנייה פאלרוס (Paleros Development), יגיע יחד עם סרוסי ארצה במטרה להתחרות על כיסו של המשקיע הישראלי. לדברי רוקופילוס, שוק הנדל”ן היווני מורכב כיום משני שווקים: שוק המגורים המקומי, שמיועד ללקוחות היוונים ומתרכז בערים גדולות כמו אתונה; ושוק המשקיעים, הכולל בעיקר דירות נופש באיים ובמיקומים הסמוכים לים.

רוקופילוס מוסיף: “לא הייתי ממליץ למשקיע חוץ לרכוש נכס באתונה למשל, כי המחירים עלולים להמשיך לרדת והתשואה מהשכרת דירה ליווני תהיה נמוכה מאוד. לעומת זאת, בשוק דירות הנופש חוקי המשחק הם אחרים. זה נכון שגם במיקונוס או באיים אחרים הנכסים ירדו בכ־40%, אבל באזור שבו אני בונה באיי הים האיוני הנכסים עדיין לא מימשו את הפוטנציאל שלהם והמחירים לא יכולים לרדת”, הוא אומר.

מהיכן מגיעים רוב הקונים?

רוקופילוס: “בעיקר מאירופה – הולנד, אנגליה ואיטליה. יש גם אמריקאים וסקוטים. רובם מכינים לעצמם בית לפרישה שיוכלו להגיע אליו אחרי גיל 65. חלק מהם מעוניינים להשכיר אותו במהלך השנה כשהם לא נמצאים, וזה מניב להם תשואה שנתית יפה של כ־8%. אבל זה עונתי, זה לא עובד ככה כל השנה”.

למה בחרת לבוא לישראל דווקא עכשיו?

“השווקים של אירופה מתנדנדים וישראל היא שוק טוב וחדש. אני מאמין גם שזו הזדמנות טובה למשקיע הישראלי”.

הבנקים נותנים משכנתאות למשקיעי החוץ?

“לא היום. אני מאמין שעד סוף 2011, אחרי התספורת שיעברו הבנקים היווניים, תהיה להם הנהלה אירופית. תהיה כאן סיטואציה חדשה, אולי הדויטשה בנק יקנה את אחד הבנקים היווניים, מי יודע מה יקרה. במצב הנוכחי אין לבנקים אפשרות לתת משכנתאות, אבל יכול להיות שהמצב החדש דווקא יהיה לטובת המשקיעים”.

מאילו סכנות כדאי למשקיע הישראלי להיזהר?

“צריך לבדוק טוב את הנכס על ידי עורך דין מקומי. היו מקרים שאנשים קנו 60 מ”ר ובפועל קיבלו דירת 50 מ”ר. היום זה כבר לא יכול לקרות כי יש חוקים חדשים שמגנים על הקונה, ומהנדס שחותם על אישור מזויף יכול להיקנס ב־100 אלף יורו ואף לאבד את הרישיון שלו”.

2